Dla uczestników

Podczas VI Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich odbędą się cztery turnieje regionalne, eliminacje centralne oraz finały w Krakowie. Towarzyć im będzie wiele ciekawych wydarzeń – debata pokazowa i seria wykładów o wystąpieniach publicznych. Opublikujemy również bibliotekę materiałów VOD.

Jak wziąć udział w projekcie?

Zgłoszenie drużyn do turniejów eliminacyjnych następuje przez wypełnienie formularza publikowanego około 3 tygodni przed wydarzeniem na profilu facebookowym AMPDO. Drużyny muszą składać się z czterech osób, z których każda ma status studenta i co najmniej dwie studiują na tej samej uczelni. Drużyny, które wywalczą awans w turniejach regionalnych i eliminacjach centralnych, zmierzą się w turnieju głównym.

Wydarzenia towarzyszące AMPDO będą transmitowane na naszym profilu facebookowym i skierowane do szerokiej publiczności. 

Udział w projekcie jest bezpłatny. 

Harmonogram turniejów

W tegorocznej edycji odbędą się cztery turnieje regionalne:

  • 19.03 – Turniej eliminacyjny w Krakowie
  • 26.03 – Turniej eliminacyjny dla początujących w Lublinie,
  • 2.04 – Turniej eliminacyjny w Poznaniu,
  • 23.04 – Turniej eliminacyjny w Warszawie.

Drużyny będą miały ostatnią szansę na zakwalifikowanie się w eliminacjach centralnych, które odbędą się 20. maja w Krakowie. Dzień później rozpocznie się natomiast turniej główny, który pozwoli nam wyłonić najlepszą drużynę w Polsce 

Zasady awansu do turnieju głównego

W każdym turnieju regionalnym może wziąć udział 12 zespołów, które rywalizować będą w czterech grupach. Zwycięzcy grup awansują do półfinałów i mają zapewniony start w turnieju głównym AMPDO.

W eliminacjach centralnych spotkają się 24 drużyny, z których wyłonione zostanie 8 najlepszych zespołów. Dołączą oni do 16 drużyn wyłonionych w eliminacjach regionalnych i zmierzą się w turnieju głównym.

Turniej dla początkujących

Podczas VI edycji AMPDO  przewidzieliśmy osobny turniej dla początkujących drużyn. Odbędzie się on 26. marca w Lublinie. 

Będą mogły wziąć w nim udział drużyny, w których co najmniej 3 członków spełnia kryterium początkującego. Oznacza to, że tylko jedna osoba w drużynie mogła kiedykolwiek awansować do 1/2 Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, 1/2 Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych lub 1/8 Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich.

Turniej dla początkujących zapewnia awans do turnieju finałowego na takich samych zasadach jak pozostałe turnieje regionalne.

Dlaczego warto?

Start w turnieju to niesamowita przygoda i niezapomniane przeżycia. Będziecie mieli szansę zintegrować się ze swoją drużyną i poznać nowe ciekawe osoby. Staramy się stworzyć przestrzeń przyjazną dla wszystkich, aby wspólnie cieszyć się z sukcesów niektórych, ale również dawać szansę rozwoju innym.

Debaty oksfordzkie rozwiną Wasze umiejętności miękkie (m.in. wystąpienia publiczne czy krytyczne myślenie) oraz pozwolą poszerzyć wiedzę na wybrane tematy.

Warto pamiętać również, że udział w debatach to także szansa na dodatkowe punkty do stypendium naukowego.

Materiały dla uczestników