Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich to największy studencki turniej tego formatu w Polsce. Zapraszamy do współpracy aż 64 koła naukowe z całej Polski, czyli łącznie 256 studentów! Zespół organizatorów i wolontariuszy liczy ponad 20 osób. Dołącz do nas już dzisiaj!

 

 

 

Mistrzostwa w liczbach:

60 ekspertów

64 drużyny

112 debat

256 debatujących

896 przemówień

 

 

 

Ramowy harmonogram:

I dzień

Rejestracja drużyn, konferencja naukowa i panele eksperckie, wykład wprowadzający oraz losowanie grup turnieju. Warsztaty dla uczestników i jurorów.

 

II i III dzień:

Faza grupowa – 16 grup po 4 zespoły w systemie każdy z każdym. Każda drużyna rozgrywa 3 debaty, odbywają się 2 rundy rozgrywek w danym dniu (4 grupy rano i 4 grupy po południu). Do fazy finału awansują zwycięzcy grup. Losowanie kół naukowych do poszczególnych grup nastąpi na początku turnieju.

 

IV dzień:

Faza finałowa - rozgrywana systemem pucharowym: 16 drużyn, które wygrały swoje grupy eliminacyjne, 4 ćwierćfinały, 2 półfinały, debata o III miejsce i Finał. Do tej fazy awansują najlepsze drużyny z każdej grupy.

 

Podczas eliminacji każdą debatę sędziuje 3 sędziów. Debaty w fazie finałowej sędziowane są przez: w 1/8 finału - 3 osobowe składy, w 1/4 - 5 osobowe składy, w 1/2 - 5 osobowe składy - 3 miejsce i finał - 7 osobowe składy. Ponadto debatę o 3 miejsce i finał będą sędziować wszystkie drużyny, które odpadły z turnieju w dniu finałów (12 i 14 drużyn).

Szczegółowe zasady oceniania zostaną wypracowane przez organizatorów.