Informacje ogólne:

Warsztaty organizowane w ramach Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich mają na celu naukę sztuki debatowania oraz promocję pierwszego w Polsce ogólnopolskiego turnieju debat oksfordzkich dla studentów. Warsztaty trwają 4 godziny podczas których poznacie jak wygląda debata oksfordzka, jakie umiejętności powinien mieć dobry mówca, oraz  co decyduje o zwycięstwie w debacie. Warsztaty kładą nacisk na elementy praktyczne, ale nie zabraknie też teoretycznych elementów wykładu.

Trenerzy AMPDO

Trenerzy Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich od lat organizują debaty oksfordzkie w swoich miastach i są liderami swoich środowisk debatanckich. Ich wieloletnie doświadczenie i przygotowanie do prowadzenia kursu potwierdza certyfikat trenera AMPDO, gdzie instytucją certyfikującą była Szkoła Liderów.

Trenerzy AMPDO to:

  •       Marcin Lewandowski – organizator i ojciec założyciel Tarnowskiej Ligi Debatanckiej ( TLD)
  •       Agnieszka Poliwka-Jeż – wykładowczynie akademicka i organizatorka TLD
  •       Magdalena Wajda – Organizatorka TLD, nauczyciel
  •       Łukasz Słoniowski – Radny Miasta Krakowa, ojciec „Szkoły Debaty”, najstarszego konkursu debat w Polsce
  •       Piotr Szefer – Spiker Reprezentacji Polski, trener przemówień publicznych, wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej
  •       Jan Piosik – Założyciel Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, fundator fundacji Projekty Edukacyjne
  •       Anna Skiendziel – Organizatorka Śląskiego Turnieju debat, reprezentuje Projekty Edukacyjne
  •       Łukasz Piskorz – Członek fundacji G5, organizator Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich
  •       Przemysław Dąbrowski – Prezes fundacji G5, organizator Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich

Jakie są wymagania dotyczące warsztatów ?

Warsztaty podczas AMPDO są organizowane bezpłatnie, jednak jest ich limitowana ilość. O tym, gdzie zrobimy warsztat decyduje kolejność Waszych zgłoszeń. Po Waszej stronie jest zrekrutowanie grupy i zorganizowanie sali. Grupa powinna mieć od 10 do 20 studentów, mogą oni pochodzić z różnych uczelni. Sala powinna mieć dostęp do rzutnika ( jeśli nie ma takiej możliwości – weźmiemy własny) , posiadać tablicę lub flipcharta oraz 2-3 stoły, ławki (potrzebne do organizacji debaty).   

Jak się zapisać ?

To proste! Wystarczy napisać do nas na maila warsztaty@ampdo.pl lub bezpośrednio do naszych animatorów zapisów – Krzysztofa Buły ( krzysztof.bula@ampdo.pl ) i Michała Kruszyńskiego ( michal.kruszynski@ampdo.pl ). Za pośrednictwem animatorów wspólnie ustalimy termin szkolenia. Pierwsza pula szkoleń trwa do końca roku, dlatego nie wahajcie się ani chwili dłużej. Pamiętajcie, że warsztaty mają na celu promocję konkursu i nie oznaczają od razu zapisu na turniej. Można zorganizować warsztat i nie zapisać się później na turniej. Mamy nadzieję, że jednak uda się Was przekonać aby w maju przyszłego roku odwiedzić Kraków.